Všetkým, ktorí chcú zažiť čaro jesenného Amsterdamu odporúčam toto mesto navštíviť v druhej polovici októbra až začiatkom novembra kedy sú listy nádherne sfarbené a opticky rámujú pohľady na kanály.

Všade vonia lístie a káva a terasy sú plné ohrievačov, takže pri popíjaní jesenných nápojov určite nezrmznete. Milujem sa prechádzať kanálmi len tak, s kávou v ruke a objavovať nové úzke uličky a krásne priečelia kanálových domov.

Amsterdam je význačný tým, že nie je hlučný. Jedinou výnimkou sú veľké námestia plné turistov alebo nákupné ulice. Avšak v kanálových uličkách, v štvrtiach ako sú „Jordaan“ alebo „The 9 Streets“ môžete počuť akurát zvončeky od bicyklov a objaviť krásne obchody a kaviarne.

Skvelou atrakciou v jeseni je plavba loďou po kanáloch. Túto jazdu odporúčam absolvovať keď neprší.  Vtedy si pohľady na meštianske domy vychutnáte a vaše fotografie vám budú ešte dlho robiť radosť.

Ak sa vám podarí navštívíť toto mesto v jeseni, vezmite si vlnený šál a čiapku, obľúbené topánky a užite si prechádzku týmto krásnym mestom.

Pekný víkend všetkým!