Po dlhej odmlke som späť so svojim blogom o krásnych miestach a veciach života. Od posledného blogu v decembri nastala v mojom živote veľká zmena, narodil sa nám syn Alexander a svet sa stal ešte krajšim a lepším. Taktiež som zrazu začala krásu vnímať ináč-všímam si veci detailnejšie a do projektov dávam oveľa viac citu a trpezlivosti.

Po dovršení pol roka sme odišli s Alexandrom na prázdniny na Slovensko a po mesiaci sme sa vracali autom späť do Holandska. Po ceste sme sa zastavili v nádhernom zámku s názvom Schloss Hohenerxleben. Nachádza sa v dedine s tým istým názvom, medzi Leipzigom a Hannoverom.
Zámok je čiastočne zrekonštruovaný a dýcha minulosťou kombinovanou s moderným svetom. Je úžasne zachovalý a udržiavaný. Je hotelom, reštauráciou, divadlom a wellness centrom v jednom. Je obklopený dávnymi zámockymi budovami, ktoré teraz slúžia turistom a rozmanitým parkom.
Jedlo sme si vychutnali na vonkajšej terase obklopenej paviničom obrastenými zámockými múrmi a z druhej strany obklopenej záhonmi ruží.
Všade navôkol boli kvety, na každom stole žerstvé kytice a vonku svietilo slnko a neďaleko sa na pastvine pásli kone…Nádherné miesto pre príjemne strávený víkend.
Fotky som stihla iba na mobile ale musela som to sem dať 🙂